Canlı Sohbet Odaları

irc sohbet siteleri

 irc sohbet Siteleri
İrc Sohbet Siteleri Olan Can Sohbet Hoş Geldiniz. Bir Çok Alanlarda Hizmet Veren Can Sohbeirc sohbet siteleri olarak da Hizmet Vererek de Yayın Hayatımıza Devam etmekteyiz. Sohbet Chat siteleri Ülkemize İlk 1997 yılların da Yaygınlaşmaya Başladı. O yıllarda Köklü Bir Kaç İrc Sohbet Siteleri Aracılığıyla 2000 Yıllar da  Popüler Hale Gelerek Ün Kazanmaya Başlamıştır. ülkemizde Oldukca Sık Kullanılan Sohbet Ağlarından Birtanesi de iRC dir. İrc nin Açılımı İnternet Relay Chat  Türkçe Anlamıyla İnternet Aktarmalı Sohbet anlamına Gelmektedir. İrc 1988 Yılların da Finlandiyalı  Bir Öğrenci Tarafın’dan Keşif Edildiği Bilgilerini İrc sitelerin de Okunmuştu Şuan Günümüz de Hala  İrc Hizmeti Veren Firmalar Bulunmakta’dır Yaygın olarak Hala Günümüz Toplumun da Kullanılmaktadır.  irc Sohbet  Hizmeti Olarak  Kullanıcılarımıza Veren Sunuculardan Bir Tanesi de Bizim Sunucumuz. İrc Sohbet Odaları Ve İrc Sohbet Sitelerimizde Bu Hizmeti Vererek Aynı Görüşte Olan İnsanların Birbirleri ile Sohbet etmelerini Sağlayarak Bilgi, Fikir Alış Verişini Sağlamalarına Yardımcı Olmaktayız. Bu Fikir Alış Verişini Yaparak İrc Severler birbirleri ile Hoş vakit Geçirerek faydalı irc bilgilerini Birbirleri ile  Paylaşarak Daha Samimi Dostluklar Oluşturuyorlar. İrc konusu Gündeme Geldiği Zaman Akla Gelen İlk Şeylerden Birisi Windows İşletim sistemi Destekli Mirc, Scriptler ve İrc Komutları dır Bu Üç Faktör Aslından irc nin Tam Olarak Kendisini Oluşturuyor. Ve Bu Üç Şey Sayesin de İrc bir tutku Ve Bağımlılık Haline Geliyor. Bu tutku Ve Bağımlılara sahip Olanlardan Biri de Benim 🙂 Benim Düşünceme Göre Bu Güne Kadar Gelmiş Ve Geçmiş En Eğlenceli, En Zevkli Sohbet Ağı İrc Sohbet Siteleri dir. Eşi Benzeri Bulunmayan Bir sistem Kendi Görüşümce.

İrc Sohbet Sitelerinde 2 Farklı Modül Vardır Bunlardan Biri Unreal Modülü Diğeri İse Conference Room Modülü Olarak Sınıflandırılmıştır. Günümüz de En Çok Kullanılan Modül İse Unreal servisleridir. Sebebi ise Daha Güvenli ve Pratik Uyarlanmasıdır. Conference Room Modülü Neredeyse Hiç Kullanılmayan Servisler arasındadır. Kendini Geliştirmeyen Ve Güncel olmayan servis modülü olarak belirtilmesi sebebi ile Tercih Edilmiyor. En Büyük Tehdit Oluşturan Unsuru İse Güvenlik Açıklarının Olmasıdır.  Bu İki Farklı Servislerin irc Komutları da Birbirinden Farklı sayılır.Bu Gün Girdiğiniz Bütün irc sohbet siteleri Unreal Servis Modülüne sahiptir.

İrc Komutları
İrc Sohbet sitelerinde Kendi Sistemine Özel Bazı Komutlar vardır Bu Komutlar irc e Bağlantı Kurduğunuzda Çalışan Komutlar dır. Ve Bir Modül halinde Çalışan Komutlar’dır NickServ Modülü Chanserv Modülü Memoserv Modülü Ve Operserv Modülü Olarak ayrılmıştır her Bir Modülün Kendine Özel Komutlarları Vardır. bunları Aşağıda Kısa Kısa Örnekler le Belirteceğim.
NİCKSERV KOMUTLARI
Nick Kayit etme : /ns Register Şifre E-mail Örneğin /ns Register Ayşe 123456 cansohbet@hotmail.com Gibi Kısa kısa Başlık Halinde Belirtiyorum Modülleri Daha iyi anlaşılması için Komutları Ayrı Bir Sayfa da irc komutları Olarak Paylaşacağım.
MEMOSERV KOMUTLARI
Bir Nick e memo Gönderme ( mesaj Gönderme ) Komutu : /ms send nick mesaj  Örneğin : /ms send Esra Merhaba Esra ne zaman gelirsin ? Gibi Gönderebilirsiniz.
OPERSERV KOMUTLARI
Kanaldan Uzaklaştırma Komutu : /kline Nick Sebeb /kline Ali xxx Yapma yasaktır.
CHANSERV KOMUTLAR
Kanalı Kayıt etme Komutu : /Chanserv register #kanal şifre mail /Chanserv register #turkiye 12345 cansohbet@hotmail.com
Yukarıda Verdiğim Komut Örnekleri Birer Örnek den Oluşmaktadır. Ayrı Bir Sayfa da Modüllere Göre Paylaşım Yapacağım. Tüm İrc Severleri İrc Sohbet siteleri, İrc Sohbet Odalarına Yeni Paylaşımlarıyla beraber Bekliyoruz.

 

İrc sohbet Siteleri, İrc Sohbet Odaları, İrc Sohbet Chat Siteleri

 

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Mobil Sohbet ile Artık Sohbet, Chat Daha Keyifli. Gelişmiş Mobil Sohbet Arayüzü ile Keyifli Eğlenceli ortamlar Oluşturmaktadır. Sizde Hemen Mobil Sohbete Bağlanın Yeni Arkadaşlıklara Yelken Açın.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden