Türkiyenin En Gözde Sohbet Odaları

Cep telefonu ile Sohbet


Cep telefonunda Görüntülü Konuşma, Sohbet

şüphesiz ki teknoloji en çok cep telefonlarını geliştirdi ve yeniledi. hemen hemen her gün cep telefonlarına gelen yeni bir uygulama ya da yeni bir güncelleme haberi duyar hale gelindi.  bu eklenen özellikler cep telefonu kullanıcılarında telefonu yenileme, değiştirme isteği oluşturmaktadır.

telekomünikasyon da 4. nesil teknolojisi olan 4g ile cep telefonlarında veri aktarımı, ses ve görüntü kalitesi artmıştır. 4g teknolojisinden önce sunulan 3g ile cep telefonlarında yeni dönem başlamış bulundu. 3g özelliği ile cep telefonlarında görüntülü konuşma imkânı insanları cezbetmiştir. bununla beraber 3g uyumlu olan cep telefonları karşısında ki kişiler ile görüntülü konuşma fırsatı sunulmuştur. 3g ye uyumlu olmayan cep telefonları kullanıcıları bu özelliği kullanabilmek için telefon değişikliğine gitmiştir.

İnternetin hayatımıza tüm hızıyla girmesinden ve de teknolojinin son sürat gelişmesi ile cep telefonlarına getirilen pek çok yenilikten sonra, günümüzde konuşmaların görüntülü biçimde yapılması da mümkün hale gelmiştir. Görüntülü aramanın ve konuşmanın yapılabilmesi için ilk olarak telefonunuzda kullandığınız hattın 3G ve 4G aboneliğine sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullandığınız cep telefonunun da görüntülü aramayı desteklemesi ve karşılıklı görüntülü konuşma yapabilmek için telefonunuzun ön kamerası olması gerekmektedir. Tüm bu koşullar mevcut olduğunda;

  • cep telefonunda görüntülü sohbet  yapılmak istenen kişinin numarasını veya hesapını  çevirmek için kişiler listesinden kişinin detaylarına girilir,
  • Rehberde kişinin ismine tıkladığınızda açılan pencerede görüntülü arama yapma kısmı tuşlanır ve arama gerçekleştirilir.
  • Telefonda görüntülü arama yapmaya yarayan bir tuş bulunmadığında, telefonun seçenekler kısmından görüntülü konuşma seçeneği açılır.
  • Görüntülü arama yapıldıktan sonra karşıdaki kişinin de görüntülü arama talebinizi onaylaması gerekmektedir.

 

Görüntülü Sohbet Ceşitleri

1= Skype Görüntülü Sohbet
2= Whatsapp Görüntülü Sohbet
3= facebook messenger Görüntülü Sohbet
4= bip messenger Görüntülü Sohbet

whatsapp

  • whatsapp uygulamasına gelen görüntülü konuşma özelliğiyle yurt içi – dışı fark etmeksizin dilediğiniz kişiyle görüntülü konuşma yapabilirsiniz. dilerseniz de sesli bir görüşmeyi whatsapp üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

skype

  • msn’nin gelişmiş sürümü olarak adlandırabileceğimiz skype üzerinden hem sesli hem de görüntülü konuşma yapabilirsiniz.
  • bip messenger
    • turkcell’in önderliğinde ve bir çok kişiye bedava internet vermekte olan bip messenger ile sizlerde görüntülü konuşma işlemlerinizi bip messenger uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Mobil akıllı telefonlarınız için geliştirilmiş olan sohbet uygulamamızı indirerek, dilediğiniz her yerden mobil sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak sohbet etmeye başlayın.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden